Assassin’s Creed: Unity

13. prosince 2017 v 20:32 | Gotti
O hře

Assassin's Creed je v herním průmyslu jednou z nejpopulárnějších sérií. Ve své době přinesla skutečnou revoluci a doteď v mnohém udává směr žánru. Ubisoft se bohužel po ukončení Eziova příběhu nechal unést, a i když nebyly následující díly špatné, návrat opravdového asasína nás nečekal. To hodlá napravit Unity, první krok v nové generaci, který už od prvních chvil dává tušit, že jde opravdu o něco nového. A přitom tak zatraceně nostalgického.


Náznaky a popíchnutí z počátků série jsou tu přitom rozesety všude možně a zarytým fanouškům příjemně zježí chlupy na zádech. Začneme třeba příběhem. Vžijete se do role mladého a horkokrevného frantíka Arna Doriana, který velmi brzy přijde o otce. Díky blízkému přátelství s dívkou Elise ho však přijme do svého domova její otec. Jakožto mladík ve Francii 18. století pak Arno nezapomíná na honění sukní a večírky, což ale drasticky rychle změní nejen smrt dalšího blízkého člověka, ale především začátek francouzské revoluce. Ze zhýčkaného náfuky se rychle stává pomstychtivý asasín, který udělá vše, aby očistil jméno svého otce, zjistil, kdo za jeho smrtí stojí, a rozmotal klubko konspirací, které vede do daleké minulosti.


Vše, co ve hře děláte, však má své opodstatnění. Konečně jsme se totiž dočkali únosného RPG systému, který vám dovolí dokupovat schopnosti pro vašeho asasína a upravovat jej k obrazu svému. Preferujete boj nablízko, plížení nebo střílení? Výběr je na vás. K tomu dorazil další toužebně očekávaný prvek - vizuální úprava postavy. Konečně totiž nebudete limitováni barevnými schématy pro oblečení, ale vyrazíte do obchodu a na férovku si nakoupíte nové kapuce, brnění, náramky, opasky, boty a další náležitosti. Každá má samozřejmě své osobité vlastností a možnosti upgradu do budoucna, takže v obchodech tentokrát strávíte podstatně více času.
Stejnou péči věnujte i výběru zbraní, v němž nechybí klasické a dvouruční meče, sekery, kopí, palcáty, pistole či muškety. A ty budete potřebovat, protože souboje byly překopán od podlahy a záchranné tlačítko pro protiútok tu už nenajdete. Konečně jde především o taktiku a váš rozum, kdy je třeba uhnout, kdy blokovat a kdy útočit. Unity se více přiblížila sérii Batman Arkham a rozhodně z toho těží, jelikož se hráč vždy bude snažit přímým soubojům vyhnout, což jej navede na plížení, které v sérii hraje prim. Konečně jsme se dočkali i obligátního manuálního skrčení, které přidává každé misi potřebnou dávku té asasínské atmosféry. Jestli bych měl zvýraznit největší novinky, budou to právě souboje a plížení, které konečně za něco stojí.
Jinak je to Assassin's Creed tak, jak jej známe. Budete synchronizovat oblasti v Paříži, stopovat cíle, odposlouchávat konverzace, hledat spojence a samozřejmě vraždit. Struktura naštěstí doznala velkých změn, takže se mise nově přizpůsobují vašemu počínání. Už se nedočkáte okamžitého konce mise, když se náhodou něco nepovede, ale budete muset improvizovat. Velké plus v našich očí má hra díky pořádnému ztvárnění vražd důležitých osob, kdy máte vždy taktický pohled na oblast, označení míst, osob a slabin, které můžete využít. Lov má pak tu potřebnou příchuť.


Facebook: https://www.facebook.com/ElCapoGotti/
Instagram: https://www.instagram.com/nowayzbynek/
Twitch: twitch.tv/Novelty_Gotti
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC1XNUxMRsMlGItzk0FbY3fQ/videos?view_as=subscriber

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama